Kdy naposledy jste byli na turnaji bojových sportů, který se uskutečnil přímo na náměstí? Tedy pod širým nebem? Nejsem si jistý, ale mám pocit, že já asi nikdy.

Je druhý víkend v srpnu. Vzduch je nasáklý benzínem a slámou, která tvořila ochranou bariéru mezi silnicí a diváky. Lidi se sennou rýmou tady nečekejte.

V Hrušovanech nad Jevišovkou se na místním okruhu, který se točil právě kolem náměstíčka, skončil několikahodinový maraton závodu Super Moto. Čtyřkolky, motokáry, motorky a bůhví co ještě. Prostě svátek motorismu, jak má být.
Z nedalekého kostela odbíjí šestá. Diváci na tribuně namířené na trať se přesouvají k ringu. Na obloze jim proletí čápy, které box, K-1 nebo MMA až tolik nezajímá.

Možná se bojí, že bude pršet, ale aplikace hlásí, že pořádná průtrž přijde až v sedm. Tak snad se to do té doby stihne a kdyby ne, bude to ještě zajímavější. Pár kapek spadne, ale toho si člověk nevšímá, jako toho, kolik hezkých holek tam chodí bez podprsenky. To je hezká móda. Je dobře, že to dorazilo i na venkov.

Ring je trochu z kopce. Trenéři radí, aby se jejich svěřenci drželi v jeho horní části. Ale nejdřív se musí k němu prokousat davem. Lidé jsou k němu namačkaní jako na stadionu Lumpini v Thajsku. Úžasná atmosféra.


Při MMA zápasech moderátor upozorňuje rodiče, aby si hlídali děti. Hrozí totiž, že mohou borci vypadnout z ringu. Moc velký účinek to nemá, všichni se cpou ještě blíž. Chtějí se dotknou soudobých gladiátorů, a to i přes to, že jde o amatéry. Najde si i pár lehce podroušených fanynek středního věku, které by si je vzaly domů. Aspoň pro dnešek. Ale jen díky přísným pohledům trenérů se neodvažují udělat ten poslední rozhodující krok. Tak snad po zápase.

Dav bouří, není slyšet slovo. Tohle bude velký!

Zápasy začínají. Pro někoho úplně první fight. Hrušovany nad Jevišovkou. Tohle místo si už budou pamatovat nadosmrti.

Titulní fotografie: SUPER MOTO

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost. Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/