Tak nám otevřeli v tělocvičně sprchy a šatny. Ještě v pátek jsem se dohadovali, proč tam vlastně nemůžeme. Válíme se jeden po druhém, nohy a ruce si proplétáme, pro lajka, v nepochopitelných úhlech a polohách. Kámasútra hadr. Ale do sprch nemůžeme. Až teď. Sláva.

Jaký to mělo důvod, jsem pochopil až teď. Jde o ego!

Za ty dva měsíce, co jsme takřka nesměli na krok, neutrpěly jenom naše peněženky, ale i postavy. Ne samozřejmě u všech. Spoustu lidí je na tom líp než předtím. Klikovali, zvedali vše, co jim přišlo pod ruku – tátu, mámu, psa i kočku. Pravděpodobně v opačném pořadí, podle hmotnosti zainteresovaných. K tomu i menší porce jídla, kdo by jezdil na nákup, ještě něco chytnete, a postava je jako víno.

Já jsem taky trénoval. S klukem jsme si vyhradili hodinku na box, džu-džitsu, posilování. Vydrželo nám to měsíc, pak jsme přesídlili na chatu k rodičům přítelkyně. Nebudu chodit kolem horké kaše. Vaří tam dobře. Moc dobře. Klasická česká kuchyně. Na oběd se musí přesně ve dvanáct, je úplně jedno, že se snídalo v deset. Ve dvanáct je oběd, přes tohle vlak nejede.

Popravdě není nic horšího, když se o vás někdo dobře stará. Máte pocit, že jste v ráji. Uberete na intenzitě tréninku, přidáte si knedlík navíc. Taky vás to unaví a donutí si po obědě lehnout, udělat siestu. T-Mobile zařídil na měsíc HBO GO, tak kam spěchat.

Když jsme jedenáctého května otevřeli Pentu, vypadalo to, že se víc lidí mělo dobře. Což je dobře, lepší než se mít zle, ne?

Když se máte dobře, nemá cenu stoupat na váhu. Přijde mi, že je to někdy horší než se na sebe dívat do zrcadla. Já to udělal a postavil se ní. Asi nějaký náznak masochismu. Ať se ukáže, kdo s koho!

Ukázala 12:45. Netuším, co tím chtěla říct? Kdyby vykouzlila nějaká kila nebo třeba za pět minut dvanáct, věděl bych, na čem jsem, ale takhle… Jako by jí za tu dobu, co se na ní nikdo nevážil, přeskočilo. Dál jsem jí nepřemlouval, baterky nekoupil, ať si trhne nohou.

Sám jsem dobře věděl, že na tom nejsem tak špatně. Viděl jsem případy, nechci jmenovat, ale o deset kilo!

Ano, fyzička utekla, ale to většině, takže jsme v souladu s nařízeními začali pozvolně. Kdo by stál o to, aby vám polovina lidí na tréninku zvracela. Pomalu, ale jistě se tak dostáváme do formy.

Někteří už teď jsou na dobré cestě. Jsou připravení, vzlétnout se, vlétnout do sprchy a ukázat se světu. Proto nezapomeňte sprcháče, tam se teď ukáže!

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/