Nejlepší zápasník České republiky, který likviduje jednoho soupeře za druhým a pokukuje po titulu v nejprestižnější světové soutěži UFC! Pro jednoho člověka zatím utopie, ale pro mého Mutanta… Kdo ví? Stačí si vybrat to nejlepší, co na domácí scéně rozdává údery, kopy, škrcení a páky a dát to dohromady.

Postoj:

Třeba takový postoj má můj Mutant velmi silný. Takřka bezkonkurenční, ověnčený řadou titulů. Jirka Procházka, Makhmud Muradov to jsou jména, která povýšila tuto disciplínu takřka na umění. Klidně bych už nemusel jmenovat nikoho jiného a mému zabijákovi by všichni uznale klepali na rameno. Ale nebuďme tak sobečtí, dejme šanci jiným. Třeba takový přední direkt Patrika Kincla, zadní Viktora Pešty. Nabroušené lokty Davida Kozmy anebo šicí stroj v podání Davida Dvořáka. To jsou sami o sobě nebezpečné zbraně neřkuli, když je spojíte dohromady…

Wrestling:

Dostat soupeře na podlahu oktagonu je další nedílná součást MMA. Je u nás málo bojovníků, kteří na tom mají vyloženě postavenou taktiku, tak jako Karlos Vemola. V tom, jak pokládá soupeře k zemi, jako kuželky, je perfektní. Stejně jako Viktor Pešta. Každý z nich má trochu jiný styl, který je lepší, by ukázal jen společný zápas. Hodně vysokou úspešnost take downů má i David Kozma nebo znovu Muradov. Právě jeho ground and pound se mi líbí nejvíc a přivlastnil bych si ho pro svého mutanta.

Zem:

Dobrá zem znamená hlavně dobrá kontrola z top pozice. Můj mutant by si vybral určitě tu Peštovu a něco z té Vemolovi. Kdyby hledal někoho, kdo si jde pro submission, nejspíš by zvolil Filipa Macka. Přijde mi, že je jeden z posledních submission zabijáků u nás. Páku nebo škrcení vykouzlí snad odevšad. Blízko k němu má třeba Miloš Petrášek, Magdalena Šormová nebo Jakub Dohnal.

Tak tohle je můj Mutant, poskládaný z toho nejlepšího, co je tady v současné chvíli k dispozici. Možná se vám bude zdát, že těch jmen by mohlo být víc. Nemyslím si. Z mého pohledu se špička o hodně vzdálila zbytku startovního pole a teď je mezi nimi propast. Bude chvíli trvat, než se ty nůžky trochu přivřou a nový vlčáci budou těm starým dýchat na záda.

A kdo je vaším Mutantem?

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/