Zápasy MMA se dají zrušit v jakékoli fázi přípravy a vždy je to nepříjemné. Zvlášť, když se připravujete na určitý druh soupeře, podřizuje tomu taktiku. Když vám seženou jako náhradu místo zemaře postojáře, je celá příprava v kýblu a vy musíte začít znovu. Jak říkám, je to nepříjemné, ale aspoň máte zápas, na který trénujete. Když vám ho bojovník zruší hodinu před turnajem, nemáte nic.

Tomáš „Guláš“ Lejsek vzal na poslední chvíli zápas Michalem Petrišem, kterému odstoupil soupeř necelé tři týdny před turnajem Pit Cage Fighting v Spišské Nové Vsi. Dohodla se váha na osmdesáti kilogramech, aby Tomáš nemusel narychlo tolik hubnout.

Tři dny před Vánoci jsme tedy vyrazili spolu s Magdalenou Šormovou a jejím přítelem Alenem Svobodou, který měl na stejné akci zápas směr Slovensko. Sedm hodin v autě uběhlo celkem rychle. Stačilo třikrát usnout a třikrát se probudit a už jsme byli v Levoči, kde jsme se ubytovali a kde mělo proběhnout oficiální vážení.

Petriš o tři sta gramů na první pokus nenavážil, povedlo se mu to až na druhý. Na veřejném vážení, kde už jsou zápasnici napití, najedeni a které slouží jako show pro diváky a pozvánka na turnaj, se o dvě hodiny později ani nedostavil. Prý musel jet domů. V tu chvíli ve mně poprvé začal hlodat červíček pochybností, jestli vůbec přijde na zápas.

Přišel, ale bohužel s tím, že nenastoupí! Zablokoval si ve spánku krk a nemůže s ním hýbat. Podle lékaře měl i něco s plotýnkou.

Když nám tohle řekl, mysleli jsme, že si z nás dělá prdel. Popravdě jsem ještě nezažil, aby nám soupeř zrušil v den zápasu.

Ano, jednou jsme rušili zápas den před duelem. Bylo to před čtyřmi roky, kdy jsem psal Davidu Kedžuchovi promotérovi Pit Cage Fighting, že Michal Vostrý nepřijede. Důvod? Ze shazování, kdy je tělo oslabené, dostal angínu. Nakonec místo Michala zaskočil Tomáš Deák, který tehdy vyhrál čtyřkolovou pyramidu a více méně odpálil svoji báječnou kariéru.

Ano, čtete dobře, Michal Vostrý nenastoupil na stejné akci, jako Tomáš Lejsek!  Vzpomněl jsem si na to takřka okamžitě, kdy mi došlo, že tenhle výlet byl úplně k ničemu.

Náhoda? Michal Vostrý a Michal Petriš na jedné straně. Tomášové Deák a Lejsek na druhé. Nebo Penta gym prostě zasáhla nějaká karmická odplata za Vostrého? Může to být i trochu jinak, ale to už ví pouze jeden člověk…

 

Čtete temné příběhy? Zde najdete ty moje.

Baví vás MMA, chodíte na galavečery? Přijďte poznat tréninky na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. Třeba jednou budou ostatní chodit na vás. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/