Chcete si dát dobrej thriller, ale fakt jako hodně dobrej? Koukněte se na zápas Jirky Procházky s Dominickem Reyesem (vlastně koukněte se na všechny, zvlášť z poslední doby).  Nejlépe brzy nad ránem. Živě. Při čekání na zápas, možná budete mít pocit, že potřebujete kávu, abyste zůstali vzhůru. Ale nepotřebujete. Vlastně si ji vůbec nedělejte, protože ji vylejete a opaříte se. Tak nervózní budete!

Tepovka vám vyjede už během nástupu a neklesne. A to ani mezi kolama, kdybyste se mohli nadechnout. Nadechnout? Proč? Vždyť nedýcháte a je vám to úplně jedno. Už totiž nejste živý organizmus, jen shluk nervů, vtažený do Jirkova světa, z kterého není úniku.

O hlavního hrdinu tohohle thrileru se musíte bát pořád. Hlavní záporák Devastátor totiž na začátku prvního kola hrozí kopy na hlavu, ale míří do krytu. Což je prý změna, jak následně vysvětluje Jirka na tiskové konferenci, oproti zápasu s Oezdemirem. A my se můžeme na chvíli odfrknout, protože Jirka se kryje! Tedy aspoň občas, protože jinak má ruce dole.

Jakýsi pocit úlevy, ale brzy odchází a vy si začínáte připadat, jako na tenise. Zvlášť, když díky přenosu na Tipsportu neslyšíte komentátory, ale jen dopadající údery, které přicházejí z obou stran v neskutečném tempu. K.O. visí ve vzduchu. Dostaneme se i na zem, ale je to jen takové nevinné intermezzo, které v konečném důsledku úplně zapadne. Konec kola. 10-9 pro Procházku.

Druhé kolo začíná pomaleji. Všichni čekáme, kdy se znovu strhne lavina. Přichází po minutě. A nejen z Jirkovi strany. Dominickova zadní roztančí Jirkovi nohy a Denisa se uchyluje k porazu, který končí v gilotině. Celkem rychle je jasno, že ta zápas neukončí. Spíš si říkám, co jeho účes. Anténa na zlepšení Wi-Fi. Přežije? Jistě. Ta ve velkém finále, ke kterému se, aniž bychom tušili, blížíme, nesmí chybět.

Nejdřív se ale znovu musíme bát o našeho hrdinu. Snaží se přejít do side-control. Je moc vysoko a dostává zespoda up-kick, který ho zasahuje do hlavy. Padá. Chvíli to vypadá že je po zápase, ale to by nebyl náš Borec z Brna. Vypadá, že je nesmrtelný a znovu se řítí do akce.

Zápas se přesouvá do postoje a po sérii ran přichází mistrovské vyvrcholení. Spinning elbow! Loket z pekla. Jirka sice tvrdí, že mu ho díky jeho anténě poradili (je to vůbec legální) ty seshora, ale já vím své. Hellbow ukončuje zápas. Reyes se klátí k zemi a Jirka si, po tomhle infarktovém zápase, říká o titul. Neskutečný!

Pokud jste přežili až sem víte, že už neplatí v prvním kole TKO, ale v druhém kole si usteleš.

Podpořte Penta gym tím, že si koupíte nějaký z našich zvýhodněných voucheru na donio.cz/pentagym