Přirovnal bych ho k Ledecké bojových sportů. Bohužel nemá zlaté medaile z Olympijských her, ani pás UFC šampiona, ale i tak je jeho dlouhá kariéra nebývale úspěšná. A co je nejdůležitější, proč to srovnání s naší nejlepší lyžařkou, ve dvou různých bojových sportech. Šampion K-1 a MMA šampion organizací Dream a Strikeforce. Wow. Kdo z vás to má?

Když jsem dostal od Rakušanů lano, jestli bych nechtěl s Alistairem Overeemem udělat v Praze seminář, neváhal jsem. Tedy trošku jo, musel jsem počítat, protože taková hvězda má své požadavky. Nicméně bylo lákavé, mít v Penta gymu takovou legendu. Zvlášť ve chvíli, kdy slavíme jako klub pětadvacet let od svého založení. Krásný dárek, co myslíte?

Poprvé jsme se Reemem potkali v lobby hotelu U Tří čápů na Valdštejnském náměstí. Vůbec jsem nevěděl, co mám čekat. Ondřej Hutník mi sice psal, že je to fajn kluk, ale… Měl pravdu. Reem je fakt pohodář. Hned po dvou minutách čekání na Uber mě požádal, jestli bych nemohl jeho partnerku uškrtit, když jsem ten BJJ black belt, protože moc žvaní. Prostě sympaťák každým coulem.

Vtipná byla i scéna, kdy chtěl ručně zavřít kufr od octávky Uberu a frajer na něj vystartoval, jestli se neposral. Ten pohled The Demolition Mana, jak si také Overeem říká, řeč těla, když se na něj řidič zvýšil hlas. K nezaplacení. Naštěstí to u toho skončilo. Kufr se zavřel a my mohli, i s nepoškozeným řidičem, vyrazit směr Hostivař.

Seminář se nesl v duchu absolutní pohody. Začali jsme kick-boxem a v půli vklouzli do MMA. Po něm přišlo kolo otázek a odpovědí, které se hodně točily kolem stravování a životosprávy. Reem vyprávěl o tom, že žije maximálně zdravě. Načež mu kdosi oponoval, že Ondřej Novotný někde říkal, že ho viděl jíst KFC po hrstech. Což Alistair odmítl, protože v oblasti jídla je psychopat.

Přišla řeč i na jeho spojení s ledovým mužem Wimem Hofem. Na jeho systém dechových cvičení a chladové terapie. Alistair se pochlubil, že toto dýchání dělá až tři hodiny denně. Třeba když jede v autě. Načež se někdo zeptal, zda není při řízení takto dýchat nebezpečné. Odpověď: Je. Proto vždy sedí vzadu nebo vedle řidiče.

Dalším tématem byl Jirka Procházka a jeho zápas o titul. Bylo vidět, že Alistair Jirku obdivuje a respektuje a věří v jeho vítězství KO. Cestou zpátky se mě ptal, jaký má Jirka backround. Povídám, že thajský box. A on na to, že myslel že, Tae kwon do. Jirka prostě klame tělem.

Jo a ukazoval jsem mu svoji knížku Život v kleci, fotky, kde ve světle modrých uplých trenkách, původně na kolo, bojuji v zápasech takřka bez pravidel, předchůdci dnešního MMA.

„Takže ty si taky pionýr?“ podíval se uznale na mě a potřásl mi pravicí. Což mě neobyčejně potěšilo. Následně mi prozradil, že ho čekají ještě dva nebo tři zápasy a bohatou sportovní kariéru skončí.

Dva zápasy ho čekají v Glory a pak možná dá ještě jedno MMA, které ho prý baví víc než kick-box, protože je nebezpečnější a komplexnější. A pak…? Trenérská kariéra. Podle toho, jak jsem ho poznal, bude skvělý trenér a doufám, že jsme ho v Pentě neviděli naposledy. Možná už v červnu, v červenci, kdo ví?