Je dvacátý devátý říjen sedmdesát tři. V porodnici v Českém Brodě řve od sedmi od rána malý Daniel Barták. Za sedm let půjde do školy v Řícanech u Prahy, kde bude bydlet. Bude patřit k lepšímu průměru. Známky z Českého jazyka se na vysvedčení střídají mezi jedničkou trojkou. Slohové práce mu píše maminka. Jeho láskou se na dlouhých devět let stane kulatý nesmysl. Přihlásí se do TJ Sokol Radošovice, kde vystřídá všechny posty v poli. Na prvním stupni, v kolonce co by si chtěl dělat až budeš velký, napíše: profesionálního fotbalistu. Začátkem roku osmdesát osm se společně se svým kamarádem přihlásí na karate. Dráha kopálisty je u konce. Projde dvěma oddíly a po vojne se nechá zlákat WingTsunem, který cvičil jeho dětský oblíbenec Bruce Lee. V devadesátém sedmém založí v rodném městě WT školu, ale po dvou letech ji zruší. Vrhne se na dráhu ultimátního bojovníka (ultimáty: zápasy takřka bez pravidel). Během tří let nastoupí celkem k jedenácti zápasům z nichž deset vyhraje. Stane se dvakrát mistrem České republiky. Vrátí se k WingTsunu. Na přelomu tisíciletí se z něj stane profesionální trenér bojových sportů. WT bude učit v Říčanech a v centru Prahy. Hlavní město se stane domovem Penta gymu, ultimátního oddílu, který převezme. Mimo dospělých bude trénovat i děti. Pojede s nimi na tábor po nemž konstatuje, již nikdy víc. Získá první technický stupeň ve WingTsun. V té době si sedne poprvé k počítači a během roku napíše prvotinu „Na útěku“. Ta vyjde v únoru dva tisíce čtyri, nákladem osmi set kusů. Nakladatelem bude Pavel Mervart. Křest knihy se uskuteční v kavárně divadla Komedie. Kmotrem bude rocková kapela Vítkovo kvarteto.

V roce 2006 se vrátí na zápasiště. Tentokrát, ale ne jako bojovník Vale Tudo, ale v kimonu na Brazilské jiu-jitsu. Hned na svém prvním turnaji WKF openu v Praze vyhraje. Na přelomu roku pak získá modrý pásek v BJJ a licenci instruktora ShootersMMA.

V roce 2007 se znovu účastní WFK openu, kde končí na druhém místě, za svým trenérem Darkem Sackem. Druhý končí i na mistrovství ČR v grapplingu v Ostravě. A na konci roku se dostává mezi osmičku nejlepších Gladiátorů desetiletí (1996-2006), podle časopisu Bojová umění Fighter’s magazín.

V roce 2008 se zůčastní ME v BJJ v Lisabonu, kde se v blue beltech, ve své váhové (do 76kg) a věkové (Masters od 30 do 35 let) kategorii dostane mezi posledních osm.Podruhé vyhraje WKF Open, tentokrát ve váhové kategorii do 71kg.Poprvé vyhraje mistrovství ČR v grapplinku.

V roce 2009 získá druhé místo v Rakouském Badenu na Austrian BJJ open, v kategorii blue belt do 75,9kg.Vyhraje Czech BJJ open.

V roce 2010 se stane mistrem Evropy v kategorii Blue belt, Senior 1, – 70kg. V říjnu obdrží fialový pás v BJJ.V prosinci skončí druhý na mistrovství Evropy organizace NAGA v grapplingu v kategorii Masters Expert do 67,5kg a třetí v BJJ kategorii adult purple belt do 69,9kg.

V roce 2011 vyhraje dvě zlaté medaile na mistrovství východního Německa. Druhé místo v Paříží ho zařadí mezi 16 nejlepších zápasníku do 66kg pro finálový grapplingový turnaj VIC Tour 2011. Den před Vánoci se mu narodí syn Daniel.

V roce 2012 mu vyjde povídka ‚Dovolená snů‘ v 2. antologii českého hororu. S povídkou ‚Spisovateľ‘ se dostane mezi deset oceněných v slovenské literární soutěži Poviedka 2011 Asseco solutions a následně se objevuje i v stejnojmenném sborníku. V květnu mu je udělen hnědý pás v BJJ. Poslední srpnový den jeho povídka „Poslední akční hrdina“ se podle poroty serveru kultura21.cz stane druhou nejlepší povídkou literární soutěže „Erotické povídky aneb nahota s úsměvem“ a získá Cenu čtenářů.

V roce 2013 mu vyjde povídka ‚Já, ty‘ ve 4. antologii českého hororu a jeho svěřenec Viktor Pešta získá titul mistra těžké váhy organizace GCF.

V roce 2014 jako první český trenér bude koučovat zápasníka v UFC. Vyjde mu povídka ‚Dvojitý agent‘ v 5. antologii českého hororu. Jeho svěřenci Stanislav Futera a Filip Macek získají pásy šampionů organizací Young Blood Night respektive GCF. Jako reprezentační kouč dovede Jana Gottwalda k třetímu místu na amatérském mistrovství světa v Minsku. V hororovém časopise Howard mu otisknou povídku ‚Poslední přání‘.

V roce 2015 bude vyhlášen nejlepším MMA trenérem Čech a Slovenska roku 2014 podle internetového portálu Fight Club news. V UFC odkoučuje svůj první vyhraný zápas. Povídka ‚Kdo další?‘ mu vyjde v 6. antologii českého hororu. Jeho svěřenec Jiří ‚Mamut‘ Paluska získá pás šampiona německé organizace Young Blood Night.

V roce 2016 začne psát MMA blog. V anketě Bloger roku skončí druhý. Jeho svěřenec Ondřej Skalník získá titul německé organizace Aggrelin. Jako reprezentační kouč dovede Jana Václavka k třetímu místu na amatérském mistrovství Evropy v Praze. Odkoučuje třístý MMA zápas.

V roce 2017 skončí v Blogerovi roku sedmý. Jeho svěřenec Ondřej Skalník získá titul anglické organizaci UKFC a Vít Vávra titul šampiona GCF.

V roce 2018 jeho svěřenkyně Magdalena Šormová získá titul ukrajinské organizace WWFC. Jako reprezentační kouč dovede Mahna Cuong Ngueyena k třetímu místu na amatérském mistrovství Evropy ve Španělsku. Podepíše smlouvu na s nakladatelstvím Albatros media na svoji knihu Stinná místa a v je mu udělen černý pás BJJ.

V roce 2019 jeho zápasnice Magdalena Šormová obhájí titul WWFC a vítězně zvládne debut v americké ženské organizaci Invicta FC. Koncem října mu vyjde hororový román Stinná místa.