MMA může být někdy stejně nevyzpytatelné jako Jeníček s Mařenkou. Zajistíte jim zdarma ubytování, krmíte je a ti nevděční hajzlové vás nakonec ugrilujou ve vlastní šťávě.

I v MMA si musí zápasník dát pozor, aby tomu druhému nesedl na lep. Zvlášť, když začínáte mít navrch a celé to pro něj vypadá dobře. Stačí totiž jediná chyba a sedíte na lopatě.

Tyhle porážky pak bolí víc než jakékoliv jiné. Zažil jsem to u zápasu Viktora Pešty v Jekatěrinburgu a teď znovu na XFN 12 v Plzni, kde měl Jakub Běle hodně dobře rozehraný zápas s Tomášem Fialou. Byl lepší, jenže udělal chybu v porazu a dostal triangl, ze kterého nevylezl.

Říkáte si, jak to, jak je tohle možné? Nadáváte na sebe, na sport, přemýšlíte co dál. Ve fotbale, když v poločase vedete o dvě, tři branky, tak jen málokdy odejdete domů s brekem. Prostě to vždycky nějak dokopete.

V MMA můžete klidně první dvě kola vyhrát 10-8 a stejně vám do poslední sekundy nikdo nezaručí, že vám po zápase rozhodčí zvedne ruku. Stačí jedna jediná chyba, jediný okamžik, kdy si nedáte pozor, a může být konec.

MMA je stejně nevypočitatelné jako život sám! Proto ho děláme, a proto ho milujeme, i když občas na něj nadáváme. Porážky k tomuhle sportu holt patří a je třeba se z nich poučit, zvednout hlavu a jít dál.

Jakub Běle to teď má s Tomášem Fialou 1-1. Myslím, že po tom co oba předvedli v Plzni, by tomu slušel rozstřel, kdo z nich dvou je ten lepší. To by mohl být krásný závěr téhle nervy drásající pohádky. Jen doufám, že tentokrát, budeme na správné straně lopaty my!

Kdo čte rád temné pohádky zde naleznete ty moje.