Akční filmy po obědě nejsou moc obvyklé. O to víc potěší, když těsně před Novým rokem můžete díky časovému posunu sledovat brněnského samuraje Jirku ‚Denisu‘ Procházku, jak vstupuje do ringu.

Jeho poslední fightografie byla poměrně stejná. Padouch po krátkém přeměřování mu dá pěstí a tím si zadělá na problémy, které končí zásahem rozhodčího.

Na letošní předsilvestrovském mejdanu si přichystal úplně nové menu. Nervy drásající podívanou, při které slabší povahy mohly i zkolabovat.

Na japonském Rizinu 14 ho vyzval Brandon Halsey, bývalý šampion střední váhy v jedné z nejprestižnějších organizací Bellator.

Američan na začátku diktoval svým wrestlingem tempo a v druhé minutě dostal Jirku do velkých problémů, když mu z half-guardu nasadil gilotinu. Upřímně, myslel jsem si, že brzy bude po zápase. Jirkova dlaň těsně nad Brandonovými zády vypadala připravená na plácání. A vždy když jen lehce pohnul rukou, zdálo se, že klepá.

Naštěstí Jirka tento nepříjemný útok silou vůle přežil a postavil se. Dostal soupeře pod tlak, který pominul, až ve chvíli, když spadnul za provazy, do kterých si zamotal nohu.

Apropo  provazy. Jen málokterý zápasník MMA mezi nimi zápasí rád. Jednak je nemůže využívat při porazech tak jako klec. Můžete skrz ně propadnout, a ještě je soupeř může využívat k úniku, což využíval, tedy zneužíval Američan. Po jedné výměně v klinči se celkem ochotně poroučel z ringu až na podlahu, kde si měl narazit záda.

Rozhodčí ho za tohle divadlo potrestal žlutou kartou, na kterou jsme zvyklí spíše z fotbalu. Nicméně to vypadalo, že se amíkovi do dalšího boje nechce. Docházela mu fyzička.

I tak byl nebezpečný. Jirku v rohu ringu natlačil na provazy a po chvíli, kdy chtěl znovu zmizet mimo ring, se dostal Jirkovi na záda.

A zde přišel další zvrat příběhu, který vymysleli tihle dva bojovníci. Brandon začal ohrožovat Čecha údery, které, jak se od obrazovky zdálo, nic s Jirkou nedělaly. Najednou Denisa zvedl hlavu, podle mě se usmál a úplně čistě nabídl soupeři krk. Ten šancí nepohrdl a nastoupil do škrcení.

V ten moment jsem si zanadával a vzpomněl si na zápas Japonce Aokiho s Američanem Gardnerem z roku dva devět, který udělal to samé, a ještě zamával davům. Na rozdíl od Jirky byl ale náležitě potrestán a ukončen.

Jirka tenhle infarktový zvrat ustál. Dostal se ze sevření a následně svého protivníka tvrdými údery zničil.

Všem se nám ulevilo. Nejvíc asi Karaivanovi a Hovězákovi, trenérům Procházky. Když váš zápasník přivede takovýto infarktový zápas do vítězného konce, musíte otřít studený pot z čela a pak se jen radovat. Na víc v tu chvíli nejsou použitelné buňky.

 

Čtete temné příběhy? Zde najdete ty moje.

Baví vás MMA, chodíte na galavečery? Přijďte poznat tréninky na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. Třeba jednou budou ostatní chodit na vás. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/