3. 3. 2017

Šest hodin ráno, Preston, Anglie. V posteli na hotelovém pokoji čekám až se vypne varná konvice. V pořadí už pátá. Do vany sice teče tepla voda, k shazování potřebujeme ještě teplejší. Ondřej Skalník, který tu jde o titul organizace UKFC Fighting Championship, musí dát dolů ještě dvě kila. Právě teď leží zabalený a nabalený jako pumpa v zimě v posteli. V pokoji je docela kosa a to celému procesu nepomáhá. Uvidíme, jak to půjde dál.20170303_062505
Jsem v Anglii poprvé a zatím se nestačím divit. Připadám si trochu, dost, nepřipravený, z čehož jsem vždycky nesvůj. To, že se na ulici jezdí vlevo jsem věděl. Bohužel mi vůbec nedošlo, že tak jako v USA budu do zásuvky potřebovat jiný konektor. Mám ho sice doma, jenže tam je mi platný jako mrtvému zimník. I když ten by se nám tu celkem hodil. Na pokoji je zima, ale to už jsem zřejmě psal. Díky ní to shazování nepůjde tak jak by jsme potřebovali.
Další věc, která mě tu rozladila je placená Wi-Fi. Sakra kde to jsme aby se za tuhle službu platilo?! To jsem nikde nezažil. Ani v Rusku ne.
Konvice už nepočítám. Ondra byl už mezi tím na patnáct minut ve vaně a když se šel znovu potit do postele, probudil se třetí člen naší anglické mise Benedikt Angelis. Na něj čeká amatérský zápas, první MMA zápas v životě!
Ben je teď naložený ve vaně. Ve vaně do které se ani sto sedmdesáti centimetrovi Skalník nevejde. Ben má sto devadesát!
Osm hodin. Ondru už z vany bolí záda. Na recepci jsme požádali o další peřiny a ručníky. Přinesli je. Voláme pořadateli. Informujeme ho o naší situaci. Je tu zima, blbě se nám tu potí. Potřebovalo by to saunu. Slibují, že to nějak zařídí.
Uběhla půl hodina a zatím se nic neděje. Kluci se potí, vanují. Konvice jede jako nikdy v životě. Ondrovi schází kilo, Benovi 0,3. Všichni si klademe otázku, zda ta váha váží dobře. Vždy tam může být nějaká odchylka oproti oficiální, kterou donesou pořadatelé.
Ben si v Praze zapomněl chránič zubů. O zábavu tedy máme postaráno!
Půl jedenáctý. Dostali jsme se do sauny. Placená váha ukázala (sakra tady se platí snad za všechno), že Ben už váhu má. Ondra potřebuje ještě 0,7 kg. Ondra jde saunovat!20170303_121802k
Stálo nás to dvě hodiny života a nervů, jak šla Ondrovi ta váha pomalu dolů. Nicméně povedlo se. Na oficiální váze oba dva kluci podvážili. Ondra 60,9 a Ben 74,3 kg.
Vážení probíhalo zvláštním způsobem od 11 do 13 hodin. V tomto časovém úseku mohl každý ze zápasníků, kdykoliv přijít a zvážit se. Bez soupeřovi vizuální kontroly. Celý proces se natáčel na kameru a na požádání druhému týmu byl ukázán. Ještě větší zajímavostí bylo, že se někteří zápasníci zvážili v klidu doma a mailem poslali o tom video. Zvláštní. Už teď bych přišel na několik způsobů jak to obejít . Je mi úplně jasné, u nás doma by to neprošlo a vůbec bych se nedivil.20170303_133147
Jsou tři hodiny. Po nákupu v Lidlu, jsme na hotelu. Podle toho co jsem si přečetl na příbalovém letáku jsem právě snědl plátek syrového hovězího masa. No nechutnalo to špatně a v obalu to vypadalo skvěle. Uvidíme, co to se mnou udělá. Jdeme spát.