A už je to tady zase, Viktor Pešta, jak se říká, strčil ruku do vosího hnízda a na sociálních sítích to je jedno píchnutí, popopíchnutí za druhým. Už mi to přijde jako takový kolorit naší scény. Cokoliv Viky udělá, udělá špatně. Ani nevím, kde se ta nevraživost k jeho osobě vzala. Možná během UFC, kdy se spoustě lidí nelíbil jeho styl a spílali mu, že tam nemá co dělat. I další jeho kroky většinou ocenili bučením a palcem dolů. Když si říkal o zápas Karlosem Vemolou, nadávali, že na něj nemá nárok a teď jsou pobouřeni znovu. Na Oktagonu 15 totiž bude bojovat s Michalem Martínkem o pás v těžké váze!

Přitom k tomuhle zápasu vlastně prapůvodně nemělo vůbec dojít. Viktor měl poprvé regulérně přestoupit do polotěžké váhy a střetnout se s americkým bombarďákem Jeremy Kimballem. Mohla to být super podívaná, možná větší, než zápas století, kdyby se Jeremy nerozhodl startovat na Oktagonu 14 v Bratislavě, kde ho v prvním kole ukončilo německé zjevení – Timo Feucht!

Najednou bylo všechno jinak. Jeremy s Viktorem jít nechtěl, Feucht jakbysmet a nikdo další se na zápas s ním nehlásil. Ticho na české pěšině. Samozřejmě, mohl se Viktorovi přivést někdo z ciziny, ale kdo, aby to mělo ty správné grády? A tak se objevila nabídka na titulový zápas s Martínkem. Pecka?! Pro některé bohužel ne.

Na OKTAGON MMA se mi líbí, že se k titulu šampiona dostane zápasník až po určité době v organizaci. Rozhodně o něj nebojujete hned, jako jsem to viděl na mnoha turnajích, doma i ve světě. Něco ve smyslu, hele uděláme první turnaj a hned rozdáme tři, čtyři pásy, pokud možno s podtitulem světový nebo evropský, abychom nalákali víc lidí do hlediště. Ne, tuhle filozofii OKTAGON nerazí.

Michal Martínek si musel odzápasit své, aby se stal šampionem! Ale už v Bratislavě jsem si říkal, že mu dá hodně práce, aby ho udržel. Sledoval jsem totiž dominantní výkon slovenského těžkotonážníka Martina Budaye, který porazil Daniela Dittricha. Tedy stejného soupeře, kterého, v zápase o titul, ukončil i Martínek.

Buday by si zápas o pás jednoznačně zasloužil, kdyby nepřišel Pešta!

Jak už jsem psal, spoustu lidí mu předhazuje, že si zápas o titul nezaslouží. Proč ne? Že v těžké neodzápasil ani jeden zápas? Ten poslední byl vypsán do 96 kilogramů, takže spíš těžká než polotěžká. Že vybojoval pod OKTAGONem jen jeden zápas a hned ten další jde o titul. Něco podobného už tu přece bylo, ne? Tomáš Deák. Také jeho druhý zápas byl o pás! A nikdo se tomu vůbec nedivilo. Deák je totiž ověřená značka, prošel spoustou bitev, v kterých obstál, stejně jako Pešta.

Ke vší úctě k Budayovi, Viktor toho má za sebou mnohem víc, a hlavně porazil daleko zvučnější jména než on, a proto si možnost vyzvat šampiona zaslouží!

Když jsem se dozvěděl, že by Viktor mohl zápasit s Michalem Martínkem, napadly mě dvě věci. Za prvé, jak to bude vypadat, když se někdo zraní z dvojice Vémola Végh. Původní myšlenka totiž byla, že v případě, že jeden z nich odstoupí, Pešta, nebo Kimball se využije jako náhradník. Tím pádem určitá možnost, že by se Viktor mohl dostat k vytouženému zápasu s Karlosem. Díky nabídce na Martínka, to ale vzdal, jako by tušil, že i kdyby se k něčemu takovému schylovalo, tak z toho Vémola vycouvá.

A za druhé jsem se podivoval, že to Martínek vzal. Vzápětí mi ovšem došlo, že je to od něj chytrý tah. Když prohraje, tak se svým způsobem nic nestane. Prohrál jsem s Viktorem Peštou, který zápasil v UFC! To zní daleko líp, než kdyby odevzdal pás Martinu Budayovi, ne? A když vyhraje, tak to bude neskutečná bomba.

A Viktor? Ten může v tomhle zápase jenom ztratit. V jednom má ale jistotu, jeho věrní hateři si ho najdou, ať vyhraje, nebo prohraje. A přitom mu jde o to samé, co všem. O místo na slunci.

FOTO: OKTAGON MMA

Přijďte poznat tréninky MMA na vlastní kůži do Penta Gymu Praha. MMA je závislost.

Tréninky MMA, BJJ, Thajský box nebo wrestling  jsou u nás, jak pro úplné začátečníky, tak pro zápasníky. Nikdy není pozdě začít. První trénink je zdarma http://www.pentagym.net/treninky/